ראיונות שיווק שותפים: אלוף אחוזי ההמרה העולמי שי אהרונוב חושף את הסודות

לאחרונה התחלנו לפרסם ראיונות עם אנשי מפתח מובילים בתחום שיווק השותפים שעובדים עם רשת השותפים סקרים, והיום יש לנו ראיון מיוחד לא רק בגלל המרואיין, אלא גם בגלל המראיין.

לפניכם שיחה של אדם טל, מייסד רשת סקרים ותכניות כמו ״הפושטק״ ו״אנטראאז׳״, עם שי אהרונוב, ששבר את שיא אחוזי ההמרה העולמי (למיטב ידיעתנו – זה לא שמישהו באמת מפקח על השיאים האלה, אבל זה האחוז המרה הכי גבוה שאי פעם שמענו בשיווק שותפים, עבור כמות גבוהה של מכירות ולא באופן נקודתי).

אדם: שי, השאלה ראשונה שלי קצת ארוכה – ב-9 שנים שאני נמצא בעולם שיווק השותפים התרגלתי לסטנדרטים מסויימים, לבנצ׳מארקים מסויימים, ואחד הדברים שחשבתי הוא שאחוזי המרה למכירות זה תמיד משהו חד-ספרתי.

אתה הגעת כתלמיד שלי ובאחד הפרוייקטים הראשונים שלך בשיווק שותפים הבאת אחוז המרה של מעל 20% , מה שמבחינתי אומר שאתה מחזיק בשיא לא רק ישראלי, אלא עולמי באחוזי המרה בשיווק שותפים…

איך אתה מסביר את זה? 🙂

שי: אדם תראה, אני כאיש הייטק לשעבר סטטיסטיקות ומספרים תמיד היו הצד החזק שלי, הצד ההיפראקטיבי שלי תמיד מחפש את הדרכים האחרות להצליח אף פעם לא הלכתי לפי הזרם והיכולת לקחת תחום ולחקור אותו עד הסוף תוך חשיבה מחוץ לקופסה

זה מה שגורם לי להצליח ולהביא אחוזי המרה כאלה גבוהים פעם אחר פעם. צריך להטיל בספק דברים כדי לשבור אותם ולא לקבל אותם בעיניים עצומות אז מגיעים לדברים אחרים.

אדם: מה יש לך להגיד לאנשים שאומרים ״זה לא אפשרי״ על כל מיני דברים, החל משיווק שותפים באופן כללי ועד דברים ספציפיים כמו תקרת זכוכית של אחוזי המרה?

שי: חחח זה מצחיק, מזכיר לי את התקופה שסיימתי את התיכון רציתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה והסביבה אמרה לי "עזוב אותך אתה לא תצליח" (בגלל הדיסלקציה שלי) והדברים האלה הם אלה שדרבנו אותי ודחפו אותי להוכיח לכולם שאני יכול, גם בתואר השני במנהל עסקים

אמרו לי את אותו דבר וחובת ההוכחה היא כמובן עלי, ובכל לשלב הייתי מפתח את השיטות שלי ללמוד להצליח ולעשות זאת לא בדרך הסטנדרטית אלא בדרך שלי.

לאלה שאומרים שזה "בלתי אפשרי" אני ממליץ לשנות ומהר את הגישה, ולבוא בגישה אחרת. יש לי הוכחות שזה אפשרי ולא חד פעמי ובכל השקה אחרי שפיתחתי את השיטה אני מגיע לתוצאות של מספר אחוזים מעל כל אחד אחר בגלל שיטה הזאת.

אדם: יש לך 2-3 טיפים למי שרוצה לשבור שיאים של אחוזי המרה כאפיליאט? מה הסוד שלך?

שי: זה ישמע אולי קלישאתי אבל קודם כל לחשוב מחוץ לקופסה לנסות ולהיכשל, אין דרך להצליח בלי להיכשל כמה פעמים את שמוצאים את הדבר האחד הזה שעושה את השינוי.

דבר נוסף זה להבין את התהליך שעובר הליד (הלקוח) מהרגע שהוא נחשף אליך ועד רגע שהוא מאמין בך ורוכש את מה שהצעת לו. לתהליך זה אני קורה בנית אמון ובשיטה שאני פיתחתי "חימום לידים".

החכמה היא לבחור מקור תנועה נכון ולדעת איך אתה יכול לתת ערך מוסף ללקוח ששונה ממה שאחרים עושים ומסתמכים רק על ההשקה שתעשה את העבודה בשבילם או בעל המוצר שיסגור את המכירה עבורך, מה קורה אם המוצר טוב ובעל המוצר לא יודע לסגור לקוחות פוטנציאלים

אתה תגיע למצב שאם הבאת לידים שאינם חמים הם פשוט יעזבו  במהלך הפאנל ובפסדת אותם. אם תחמם אותם לפני שהם מגיעים לבעל המוצר אתה בעצם עוזר לו לעשות את תהליך המכירה יותר פשוט.

אדם: לאחרונה יניב לב-ארי, גם הוא מאנטראאז׳, שבר את השיא שלך בקצת, התיאוריה שלי זה שברגע שאנחנו רואים שמשהו שלא היה נחשב אפשרי פתאום קורה במציאות – נשברות לנו האמונות המגבילות ואנחנו נפתחים לאפשרות שזה אפשרי… אתה מסכים? מה התיאוריה שלך?

שי: קודם כל מעולה, אני מאוד מעריך את יניב וגם אוהב תחרות 🙂 , אני מסכים עם התיאוריה שלך יש עוד הרבה שיאים להגיע בתחום שיווק השותפים וההוכחות מדברות בשטח באמצעות המספרים, תמיד יהיו סקפיטיים שיפסלו כל מה שנגיד וישארו בדעה שהעולם הוא שטוח עד שלא יוכיחו להם אחרת.

תחום שיווק השותפים הוא בצמיחה ויש המון כיוונים שאפשר לגדול בו ולשבור המון תקרות זכוכית. חשוב לזכור שרוב משווקי השותפים תמיד היו מאחורי הקלעים עושי "מגיה שחורה" ולא נחשפו כי לא ממש רצו להיות בפרונט ולגלות את סודות ההצלחה שלהם לעשית כסף.

גם היום אני בטוח שיש שיאים בתחום שנשברו על ידי משווקים אחרים ששומרים את הקלפים והסודות אצלהם ולא חושפים.

אדם: ולסיום – מתי אתה מתכוון להחזיר לעצמך את תואר האלוף? 🙂

שי: אדם כמו שאתה יודע זה לא חוכמה לשבור שיא נקודתי אלה הריצה היא לטווח ארוך וכיום עצם זה שאני מסוגל בכל השקה וקידום הצעה לעשות באופן קבוע מספר אחוזים מעל כל האחרים מוכיח שהשיטה שלי עובדת, אבל כדי להוכיח את הנקודה אני ארים את הככפה והעדכן אותך כאשר אשבור חזרה את השיא 🙂

אדם: אכן אכן, מקווה לראות את זה קורה בקרוב! 🙂 המון תודה על הזמן שלך שי והתובנות הנהדרות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *